Mevcudiyet(Bilinirlik):
Ben Musab ARSLAN 04-02-1992 tarihinde dünyaya geldim. Ailemle birlikte 1996’da İstanbul’a yerleştik. İlköğretim hayatıma Oruç Gazi İlk Öğretim Okulunda başladım. 8 yılın sonunda okulumu dereceyle bitirdim ve döneminin prestijli liselerinden Şehremini Anadolu Lisesini kazandım. Amatör olarak futbol ile 12 yaşımda tanıştım ve hayatımın en büyük tecrübeleri arasında yer alacak sürecim de bu dönemde başladı. Lisanslı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde (İ.B.B Spor) dört yıl futbol oynadıktan sonra Profesyonel futbolcu olup, Sarıyer Spor Kulübü’ne transfer oldum. Futbol hayatına girdikten kısa dönem sonra Türkiye’de kendi yaş kategorimde, sahada oynadığım alanın dört yıl boyunca üst üste en iyisi seçildim ve bu dönem içinde “U14-U15-U16-U17 Genç Milli Takımlar” kaptanlığı yapma fırsatım oldu. Hayata bakış açımı geliştiren ve değiştiren bu süreç 20 yaşımın başında ağır bir trafik kazası geçirmemle birlikte son buldu.

Uygunluk:

Şems-i Tebrizi hayat arkadaşı, dostu Mevlana ile tanışmak için Konya’ya giderken, şehri kuş bakışı gören bir tepede oturur ve aklından benim yaşadığım bu durumu anlatacak cümleyi geçirir, “Bu şehre gittiğimde hayatımın alt üst olacağını biliyorum, insanlar hayatın alt üst olmasına hep olumsuz yaklaşırlar ama hiç kimse hayatının altının üstünden daha güzel olup olmadığını bilemez”. İşte benim de hayatım böyle alt üst olmuştu, hayatımın altı da üstü kadar güzelmiş bu kaza sayesinde hayatımın bu tarafını da keşfetme fırsatım oldu. Gerçekten de her şerde varmış bir hayır. Futbol hayatımın bittiği dönem ben İletişim Fakültesi birinci sınıf öğrencisiydim. Kendime yeni bir rota çizmem gerekiyordu. Çocukluğumdan beri hep havacılığa ilgim olduğunun farkındaydım ancak kendimi keşfetme sürecimde sosyal bilimlere de ilgi duyduğumu keşfetmeye başlamıştım. Ne garip, insan her geçen zamanda kendinde yeni bir şeyler keşfetmeye devam ediyor ve bu keşif serüveni bitmek bilmiyor. Profesyonel futbolcuyken bile havacılık ile yakından ilgilenmemin yanı sıra trafik kazasından sonraki hayatıma sosyal bilimler alanını dahil etmem benim hayatımdaki en büyük kriz yönetimimi aşmamla alakalı büyük bir tecrübe yaşamama sebep olmuştu. Hayatımdan futbolu çıkarıyorum ve sosyal bilimlerle alakalı çalışmalara başlıyorum ama havacılık tutkusundan da hiç kopmuyorum. Eğer sosyal bilimler ve havacılık üzerinde çalışmalar yapıp uzmanlaşmak istiyorsam,  araştırmalarımın sonunda bir kaç dil öğrenmem gerektiğine, çok okumam, çok gezmem (görmem) ve daha çok araştırmam gerektiğine karar verdim. Henüz bir öğrenciyken, sosyal bilimler alanında belli yarışmalara katıldım ve ödüller aldım. Fırsat bulduğum tüm havacılık etkinliklerine katılmaya çalıştım.

Performans:

Futbol hayatım bittikten sonra hayatımda yaşanan kriz sürecini yönetebilmem için gelir döngümün devam etmesi gerekiyordu. İlk olarak çeşitli cast ajanslarda modellik yaptım. Üniversitenin haber ajansında muhabirlik yaptım. Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği yarışmada Türkiye genelinde birinci oldum. Reklamcılık Vakfı sayesinde Reklam, Pazarlama ve Marka dünyasını yakından tanıma fırsatım oldu. Sosyal bilimler ve havacılık ile ilgili hedeflerime ulaşabilmem için birkaç yabancı dil öğrenmem gerekiyordu. Bildiğim diller dışında farklı dil kurslarına gittim her gittiğim kursun sonunda dilin yaşadığı ülkelere İspanya (Madrid, Barcelona), İngiltere (Londra) şehirlerinde yaşadım. Sonuç olarak anadilim dışında İngilizce ve İspanyolca dillerini öğrendim. Sosyal sorumluluğun bir marka açısından en önemli unsurlardan biri olduğunun farkındaydım. Üyesi olduğum sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklarım oldu ve yetkinliklerim içerisinde belirli sosyal sorumluluk projelerine imza attım. Öğrenci konseyine girdikten bir yıl sonra, Öğrenci Konsey Başkanı oldum ve çeşitli toplantılara katılma fırsatım oldu. Lisans eğitimim sona erdiğinde okuduğum bölümü birincilikle bitirdim. Lisans öğrencisiyken birçok kurumda staj yaptım ve son olarak İspanya’nın Madrid şehrinde bir reklam ajansında 6 ay boyunca staj yaptım. Eğitim hayatına hiç ara vermeden Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimine (Marka İletişim Yönetimi) başladım ve “Marka Uzmanı” olamaya karar verdim. üniversite öğrenciliğimin dönemi dışında profesyonel olarak iş hayatıma RTP Medya’da aktif satış temsilcisi olarak başladım.

RTP Medya üniversite hayatım boyunca hayal ettiğim çalışma ortamını ve hızla ilerleyebileceğim bir mecrayı benim için açmış oldu. Kısa bir dönem içerisinde firmamda Satış ve Reklam Müdürü pozisyonuna yükseldim. RTP Medya ile uluslararası projelere imza attık Azerbaycan ve Kıbrıs ofislerimizi kurarak yurt dışına hizmet vermeye başladık ve ülkemizde sektöründe lider olan birçok firma ile anlaşmalar sağladık. Tam olarak bir marka yönetimi deneyimine sahip oldum. 2015 yılının sonlarında RTP Medya’nın Genel Müdürü oldum ve sektöre yön vererek ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Bunlarla birlikte Yüksek Lisans eğitimi tamamladım ve “Marka Şehir” konulu bir tez yayımladım. Sosyal bilimler alanında doygunluk noktasına ulaşmak için her yıl bir kitap yazma projeme başladım. “İçimizdeki Karantina”, “İstanbul’un Markalaşma Serüveni” ve “İçindeki sen” isimli kitapları yazdım. Artık sosyal bilimler alanında donanımlı bir haldeyken havacılık için de hazır olduğumu hissetmeye başladım ve Samsun Üniversitesi Uçuş Akademisinde Pilotaj eğitimimi tamamlayarak Ticari Pilot lisansına sahip oldum.

Üstünlük(Avantaj):

Ana dilim dışında iki dil biliyorum, ilköğretim dönemlerinde liderlik, yöneticilik yapmaya sınıf başkanı olarak başladım sonrasında, önce futbol kulübü takım kaptanlığı sonra milli takım kaptanlığı yaptım. Üniversitede önce bölüm, sonra fakülte, sonrasında da öğrenci konsey başkanlığına kadar yükseldim. İletişim fakültesini birincilikle bitirdim. Profesyonel hayat içerisinde önce Satış ve Reklam Müdürlüğüne sonra da Genel Müdürlüğe yükseldim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans bölümünü tamamladım. Doktora eğitimim için çalışmalarıma başladım. Bugüne kadar üç kitap yazdım ve devamı gelecek. Havacılık eğitimimi başarıyla yönetiyorum. Aldığım eğitimler üzerine edindiğim en net düşünce her şeyin bir marka olabilmesidir. Kendimi ve evrende var olan diğer insanları bir marka olarak gördüğüm ve kendimi öteki markalardan farklı konumlandırmak istediğim için sizinle böyle bir iletişim kurmak istedim.

Bütünleşme(Bağlanma):

Hedefim bundan 4 yıl sonra doktoramı bitirmiş Yrd. Doç. Dr. olarak bilimle bağlantımı koparmadan Marka dünyasının parçası olmak ve bu süreç içerisinde de havacılığı aktif olarak devam etmek 35 yaşımda kaptan pilot olarak markamı aktif ve güncel tutmaktır. Hızla değişen pazarlama dünyasında markaların konumlandırılması ve her geçen gün kendini yenileyerek büyüyebilmesi için benim gibi yenilikçi girişimci insanlara ihtiyacı vardır. Eğer birileri dünyanın bir yerlerinde benim bu yaşlarımda büyük projelerin altına imza atabiliyorsa ben de Musab ARSLAN markası olarak, ülkemde bundan daha iyisini yapabilirim. Bundan daha iyisini yapabilmek için çalışıyorum.