Mevcudiyet(Bilinirlik):
“04-02-1992 tarihinde dünyaya geldim. Ailemle birlikte 1996’da İstanbul’a yerleştik.İlköğretim hayatıma Oruç Gazi İlk Öğretim Okulunda başladım. 8 yılın sonunda okulumu dereceyle bitirdim ve döneminin prestijli liselerinden Şehremini Anadolu Lisesini kazandım. Amatör olarak futbol ile 12 yaşımda tanıştım. Lisanslı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde (İ.B.B Spor) dört yıl futbol oynadıktan sonra Profesyonel futbolcu olup, Sarıyer Spor Kulübüne transfer oldum. Futbol hayatına girdikten kısa dönem sonra Türkiye’de kendi yaş kategorimde, sahada oynadığım alanın dört yıl boyunca üst üste en iyisi seçildim ve bu dönem içinde “u14-u15-u16-u17  Genç Milli Takımlar” kaptanlığı yapma fırsatım oldu.

Uygunluk:
Şems-i Tebrizi hayat arkadaşı, dostu Mevlana ile tanışmak için Konya’ya giderken, şehri kuş bakışı gören bir tepede oturur ve aklından benim yaşadığım bu durumu anlatacak kelimeleri geçirir, “Bu şehre gittiğimde hayatımın alt üst olacağını biliyorum, insanlar hayatın alt üst olmasına hep olumsuz yaklaşırlar ama hiç kimse hayatının altının üstünden daha güzel olup olmadığını bilemez”. İşte benim de hayatım böyle alt üst olmuştu, hayatımın altı da üstü kadar güzelmiş bunu öğrendim. Futbol hayatımın bittiği dönem ben İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi birinci sınıf öğrencisiydim. Kendime yeni bir rota çizmem gerekiyordu. Çocukluğumdan beri hep sosyal bilimler ilgi alanım olmuştur. Bu yaşadıklarımın sosyal bilimlere yoğunlaşmam için bana ekstra bir zaman olanağı tanıdı. Eğer sosyal bilimler üzerinde çalışmalar yapıp uzmanlaşmak istiyorsam, araştırmalarımın sonunda bir kaç dil öğrenmem gerektiğine, çok okumam, çok gezmem (görmem) ve daha çok araştırmam gerektiğine karar verdim. Henüz bir öğrenciyken, bu konularla ilgili belli yarışmalara katıldım ve ödüller aldım.

Performans:
Futbol hayatım bittikten sonra ilk olarak çeşitli cast ajanslarda modellik yaptım. Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği yarışmada Türkiye genelinde birinci oldum. Reklamcılık Vakfı sayesinde Reklam, Pazarlama ve Marka dünyasını yakından tanıma fırsatım oldu. Sosyal bilimlerle ilgili hedeflerime ulaşabilmem için birkaç yabancı dil öğrenmem gerekiyordu. Bildiğim diller dışında farklı dil kurslarına gittim her gittiğim kursun sonunda dilin yaşadığı ülkelere İspanya (Madrid, Barcelona), İngiltere (Londra) şehirlerinde yaşadım. Sonuç olarak anadilim dışında İngilizce ve İspanyolca dillerini öğrendim. Üyesi olduğum sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklarım oldu ve yetkinliklerim içerisinde belirli sosyal sorumluluk projelerine imza attım. Öğrenci konseyine girdikten bir yıl sonra, Öğrenci Konsey Başkanı oldum ve çeşitli toplantılara katılma fırsatım oldu. Lisans eğitimim sona erdiğinde okuduğum bölümü birincilikle bitirdim. Lisans öğrencisiyken birçok kurumda staj yaptım ve son olarak İspanya’nın Madrid şehrinde bir reklam ajansında 6 ay boyunca staj yaptım. Eğitim hayatına hiç ara vermeden Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimine (Marka İletişim Yönetimi) başladım ve “Marka Uzmanı” olamaya karar verdim. üniversite öğrenciliğimin dönemi dışında profesyonel olarak iş hayatıma RTP Medya’da aktif satış temsilcisi olarak başladım.

RTP Medya üniversite hayatım boyunca hayal ettiğim çalışma ortamını ve hızla ilerleye bileceğim bir mecrayı benim için açmış oldu. Kısa bir dönem içerisinde firmamda Satış ve Reklam Müdürü pozisyonuna yükseldim. RTP Medya ile uluslararası projelere imza attık Azerbaycan ve Kıbrıs ofislerimizi kurarak yurt dışına hizmet vermeye başladık ve ülkemizde sektöründe lider olan birçok firma ile anlaşmalar sağladık. Tam olarak bir marka yönetimi deneyimine sahip oldum. 2015 yılının sonlarında RTP Medya’nın Genel Müdürü oldum ve sektöre yön vererek ülkemize katma değer sağlamaya devam ediyoruz. Bunlarla birlikte Yüksek Lisans eğitimi tamamladım ve “Marka Şehir” konulu bir tez yayımladım.

Üstünlük(Avantaj):
Ana dilim dışında iki dil biliyorum, ilköğretim dönemlerinde liderlik, yöneticilik yapmaya sınıf başkanı olarak başladım sonrasında, önce futbol kulübü takım kaptanlığı sonra milli takım kaptanlığı yaptım. Üniversitede önce bölüm, sonra fakülte, sonrasında da öğrenci konsey başkanlığına kadar yükseldim. İletişim fakültesini birincilikle bitirdim. Profesyonel hayat içerisinde önce Satış ve Reklam Müdürlüğüne sonra da Genel Müdürlüğe yükseldim. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyorum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans bölümünü tamamladım. Doktora eğitimim için çalışmalarıma başladım. Aldığım eğitimler üzerine edindiğim en net düşünce her şeyin bir marka olabilmesidir. Kendimi ve evrende var olan diğer insanları bir marka olarak gördüğüm ve kendimi öteki markalardan farklı konumlandırmak istediğim için sizinle böyle bir iletişim kurmak istedim.

Bütünleşme(Bağlanma):
Hedefim bundan 4 yıl sonra doktora sürecimi tamamlamak ve Yrd. Doç. Dr. olarak bilimle bağlantımı koparmadan Marka dünyasının parçası olmaktır. Hızla değişen pazarlama dünyasında markaların konumlandırılması ve her geçen gün kendini yenileyerek büyüyebilmesi için benim gibi yenilikçi girişimci insanlara ihtiyacı vardır. Eğer birileri dünyanın bir yerlerinde benim bu yaşlarımda büyük projelerin altına imza atabiliyorsa ben de Musab ARSLAN markası olarak, ülkemde bundan daha iyisini yapabilirim. Bundan daha iyisini yapabilmek için çalışıyorum.